-
Koszyk jest pusty
-
x
-
Koszyk jest pusty
-
x
Zestaw BFT ATHOS KIT AC A25 do bram skrzydłowych BFT
| Opinie | |
| Cena przesyłki | 15 |
| Dostępność |
Mało
|
Zestaw BFT ATHOS KIT AC A25 do bram skrzydłowych
W skład zestawu wchodzi:
- Siłownik ATHOS AC A25 - prawy
- Siłownik ATHOS AC A25 - lewy
- Centrala sterująca ALENA SW2
- Obudowa centrali sterującej
- Fotokomórki COMPACTA A20-180
- 2szt. pilotów Mitto COOL C2
- Komplet akcesoriów montażowych (uchwyty, śruby itp.)
Przeznaczenie
Kompletny zestaw 230 V do bram skrzydłowych o wadze do 700 kg i długości do 2,5 metra (na 1 skrzydło).
Najważniejsze cechy
- Siłowniki do bram skrzydłowych rezydencjalnych,
- Zestaw do bram o masie skrzydła do 700 kg przy długości do 2.5 metra.
- Silnik zasilany napięciem 230V
- Wysprzęglenie za pomocą klucza
- Funkcja amperometrycznego wykrywania przeszkód
- Częstotliwość użytkowania - do 60 cykli na dobę
Opis
Zestaw automatyki do bramy dwuskrzydłowej do skrzydła o długości 2.5 metra. Posiadają silniki zasilane napięciem 230 V. Siłownik jest wyposażony w elektroniczny ogranicznik momentu obrotowego, należy nim sterować poprzez dedykowaną centralę sterującą ALENA. Siłownik jest wyposażony w system detekcji przeszkód, spełniający wymogi norm EN12453 oraz EN 12445. Wymagane jest zastosowanie odbojów mechanicznych.
Dzięki swojej strukturze złożonej z aluminiowych odlewów ciśnieniowych i wysokiej jakości materiałów, takich jak przekładnia ślimakowa i ślimacznica z brązu, siłowniki Athos gwarantują maksymalną wytrzymałość, niezawodność i żywotność. Silnik jest samohamowny: awaryjne otwieranie jest zawsze łatwe dzięki trójkątnemu (klucz patentowy) systemowi odblokowania. Za bezpieczeństwo odpowiada regulowane sprzęgło elektryczne (regulacja napięcia). Silnik zabezpieczony wyłącznikiem termicznym.
Centrala sterująca ALENA SW2 posiada wyjmowalne kolorowe i ponumerowane listwy zaciskowe, zintegrowany dwukanałowy odbiornik radiowy na 63 piloty oraz funkcję furtki sterowaną radiowo.

Specyfikacja techniczna
- Max. ciężar skrzydła bramy: 700 kg
- Zasilanie: 230V +/- 10% 50Hz
- Silnik: 230V
- Moc pobierana: 280W
- Max. długość skrzydła: 2,5 m.
- Skok roboczy: 300 mm
- Max. kąt otwarcia: 110 stopni
- Czas otwarcia: 14 sek.
- Wykrywanie przeszkód: TAK
- Rodzaj wykrywania przeszkód: elektroniczne
- Wyłączniki krańcowe: brak, wymagane odboje mechaniczne
- Spowolnienie: TAK, na otwarciu i na zamknięciu (regulowane)
- Blokada: mechaniczna
- Odblokowanie: klucz trójkątny
- Reakcja na przeszkodę: sprzęgło elektryczne
- Temperatura pracy: od -20 C do + 55 C
- Stopień ochrony: IP 54
- Smarowanie przekładni: smar
- Tryb użytkowania: 60 cykli na dobę
- Masa siłownika: 7,3kg
- Zastosowanie do słupków: murowanych, bądź metalowych
- Centrala sterująca: Alena SW2

UWAGA!
Napędy do bram, tak jak wszystkie produkty, które NIE SĄ zakończone wtyczką, a więc przy ich montażu należy dokonać zmian w instalacji prądowej obiektu - zgodnie z prawem są przeznaczone tylko i wyłącznie do montażu przez wykwalifikowanego instalatora, posiadającego odpowiednie uprawnienia.
Dane techniczne
| Marka | BFT |
| Indeks | 19380 |
| GPSR - email | biuro@somfy.com |
| GPSR - nazwa | Somfy Sp. z o.o. |
| GPSR - adres | Marywilska 34, Warszawa, 03-228 |
| Model | 2611966 |
| Gwarancja dla firm | 24 miesiące |
| Gwarancja | 24 miesiące |
| Krótki opis | zestaw do bram skrzydłowych z centralą ALENA SW2, fotokomórkami Compacta i jednym pilotem MITTO B2 |
| Maksymalna waga skrzydła bramy | 700.00 kg |
| Zasilanie silnika | 230 V |
| Napęd bramy | Mechaniczny |
| Maksymalna długość skrzydła bramy | 2.50 m |
| Waga | 20 kg |
| Uwagi do gwarancji | Gwarancja 24 miesiące na podstawie paragonu lub faktury zakupu. |
| Szerokość [cm] | 80 |
| Wysokość [cm] | 25 |
| Głębokość [cm] | 30 |
| Rodzaj wyłączników krańcowych | Mechaniczne |
FAQ - Często zadawane pytania.
❓Zastanawiasz się, jaki jest najlepszy napęd bramy wjazdowej? Szukasz porównania rozwiązań i nie wiesz na co zwrócić uwagę przy wyborze?
👉Eksperci Elwez.pl przedstawiają Państwu jedno z typowych rozwiązań, potocznie zwanym: napędem do bram skrzydłowych, automatyką do bram skrzydłowych, siłownikiem do bram skrzydłowych, mechanizmem skrzydłowym, automatem bram skrzydłowych, zestawem automatyki bram skrzydłowych, etc, w których automatyczny ruch bramy odbywa się poprzez rozwarcie skrzydeł wyposażonych w zawiasy mocowane do bocznych słupków.
❓Jakie są wady i zalety bram skrzydłowych? Doświadczenie Elwez.pl podpowiada, że:
👉doskonale sprawdzą się na podjazdach, które są na tyle długie, aby umożliwić bezkolizyjne otwarcie skrzydeł. Przestrzeń, w której porusza każde ze skrzydeł musi jednakże zawsze pozostać wolna.
👉 z łatwością można dobrać odpowiednie urządzenie do niemalże każdego rodzaju bramy i każdego rodzaju słupka, niezależnie czy jest on wykonany z wąskich profili stalowych, czy masywnych i szerokich murowanych bloków betonowych czy cegieł.
👉świetnie sprawdzą się przy wąskich frontach, gdzie nie ma miejsca na przesunięcie bramy wzdłuż ogrodzenia, ale zawsze należy zwrócić uwagę na ewentualna spadki terenu, które mogą uniemożliwiać otwarcie skrzydła.
👉 przeważnie bywają odporne na oblodzenie, ale np.: zalegający śnieg może uniemożliwiać ruch skrzydeł i przy doborze zawsze należy uwzględniać wpływ wiatru.
❓Pytacie Państwo, który producent napędów bram skrzydłowych jest najlepszy?
👉Doradcy Elwez.pl rekomendują wybór spośród sprawdzonych marek, posiadających wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wytwarzaniu urządzeń. Najczęściej posiadają one własne, autorskie rozwiązania, testowane w centrach badawczych i warunkach rzeczywistych.
❓Zastanawiacie się, jakie parametry napędu będą odpowiednie dla Państwa bramy skrzydłowej i na co zwrócić uwagę podczas doboru urządzenia?
👉 Zadaj nam pytanie, specjaliści Elwez.pl udzielą fachowej porady. Doradcy Elwez.pl chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, udzielą fachowej porady i pomogą w doborze najlepszego rozwiązania, które spełni Państwa oczekiwania.
Osoba odpowiedzialna
Somfy Sp. z o.o.
Marywilska 34
03-228 Warszawa
Poland
biuro@somfy.com